
Közép-Dunántúl a legszebb táj, ez vitán felül áll. Kiadósakat lehet túrázni itt, a sok rejtélyes barlang és hegy feldobja a tájat, az erdők-mezők illatosak, nem olyan zsúfoltak az utcák, mint a fővárosban, és az élet sem olyan gyors. Szoktam javasolni, hogy inkább ide jöjjön, aki megteheti, nyaralni, mint külföldre. Előbb a saját hazánkat ismerjük meg kellően, aztán mehetünk kifelé is. Sajnos kevesen tartják meg ezt a tanácsot, pedig sokat nyer, aki felfedezi a Közép-Dunántúlt.
Szeretnék beszámolni legutóbbi felfedezésemről, hogy én mit nyertem, mikor erre barangoltam. Bár ez kissé Budapesthez is fűződik.
Arról van szó, hogy amikor összejöttünk a társasággal, akivel túrázni szoktunk, az egyik fiatal lány, akivel gyakran baktatunk egymás mellett, arról beszélt, hogy most egy csomó pénzt hullt úgymond az ölébe, és ő alig tett érte valamit.
Ez mindannyiunkat felcsigázott. Szeretjük az ölbe hulló pénzt.
Kérdezgettük, hogy mi történt, hogy csinálta. Ő pedig elmesélte, hogy zajlik a régi pénz felvásárlás budapest városában.
Van ez az oldal: www.regipenzfelvasarlas.hu.
Itt fogják felbecsülni az érmédet. Vagyis egy személyes találkozó alkalmával, Budapesten. De ezen az oldalon tudsz utána olvasni, hogy mi ennek a menete. Arról is írnak, milyen érmével érdemes befáradni oda. A szempontrendszert is kifejtik, hogy mi alapján dől el egy érme értéke. Ez persze egy laikus számára nem átlátható, ezért kell a profikra bízni. A numizmatikai szakemberek ehhez értenek profi módon, hogy megállapítsák egy érme régiségét, ritkaságát, és felbecsüljék az értékét. Elég jól hangzik, nem igaz? Én is egyből kedvet kaptam rá, mikor ezt hallottam a velem túrázó lánytól.
Ha rá akarsz találni az oldalra, akkor elég beírni a keresőbe, hogy régi pénz felvásárlás budapest, és meg fogod lelni a Procopius weblapját, ahol minden fontos infó ott van az érmékről.
Ha érmét adnál el, akkor nagyon jó helyen jársz, mert ha értékes a bevitt érméd, akkor akár helyben fel is vásárolhatják tőled. Nem kell plusz közvetítő, nem kell hirdetned, felraknod ilyen-olyan hirdetési oldalakra és vevőkkel egyeztetned. Tehát ez egy nagyon kényelmes megoldás.
Abban az esetben is érdemes őket felkeresned, hogyha érmét vásárolnál fel. Ugyanis náluk érmebolt működik. Ha gyűjtő vagy, jó eséllyel találhatsz itt megfelelő darabot a kollekciódba.
Hogyha nem budapesti valaki, akkor egy kicsit utazni kell, de hát nem ezt imádjuk a túrázásban? Egy kalandként kell ezt is felfogni. Ahogy az erdőben járva gombákra vadászik az ember, és néha rájuk is bukkan, úgy ennél az utazásnál pénzre vadászol – talán utad végén a régiből új lesz.
Szerintem ez egy remek lehetőség, hogy egy kis pénzre tegyünk szert, egyúttal hasznosítsunk valamit, ami nekünk nem képvisel értéket, más viszont sokra becsüli. Járjunk el így más tárgyainkkal is, gondoljuk át, hol lehetne jobb otthona, mint nálunk, ha csak porosodik a padláson.
Régi érméje mindenkinek van. Kérdezd meg szüleidet, nagyszüleidet, testvéredet, barátodat, tanárodat, szomszédodat. Nézd át a táskákat, pénztárcákat, fiókokat, szekrényeket, pincéket, garázsokat. A rosszcsont érmék bárhol rejtőzhetnek. Hogyha van rengeteg hagyatéki tárgy, ami ránk maradt, érdemes kiválogatni belőle a pénzeket, mert ezeket elvihetet az említett érmeboltba, ahol nagy eséllyel pontosabb értékbecslést kapsz rájuk, mintha a többi holmival együtt egy becsüshöz vinnéd őket. Hiszen aki az érmére szakosodott, az az érmének a szakembere. Akinek általános a tudása a régiségekről, az talán nem tud annyit speciálisan egy-egy tárgyról, inkább átfogóan látja át a témát.
Ezért ajánlom a regipenzfelvasarlas.hu-t, jó téma lesz beszélgetni a pénzérmékről, ha a Közép-Dunántúl kirándultok éppen.